Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium

Az iskola történetének ezen alapműve, mely az Iskolák a múltból sorozatban jelent meg, 1989-ig tárgyalta az iskola történetét. A könyv, több más iskolatörténeti anyaggal együtt letölthető honlapunkról, így az iskola múltja iránt érdeklődők ezúton is forrásanyaghoz juthatnak. Az alábbiakban - Dr. Miklós Endre nyomán - az iskola történetének kronológiai vázlatát tesszük közzé, mely 1989 szeptemberéig tart, majd a történelmi munkaközösség állított összeállított eseménysorral folytatjuk. Kronológiai vázlat 1790. május 19-én Somogy megye közgyűlése elhatározta, hogy a megye területén gimnáziumot létesít, ennek érdekében megkezdődött a szervezőmunka. 1794-ben eredménnyel járt a megyegyűlés adakozásra szóló felhívása; ugyanebben az évben a helyi földesúr megígérte, hogy gondoskodik iskolaépületről. 1796-ban a pécsi tankerületi főigazgatóság eldöntötte, hogy a gimnázium helyéül Kaposvár a legalkalmasabb. Kaposvár mezőváros is gyűjtést indított az iskola céljaira. Az 1806. január 8-án tartott megyegyűlésen kihirdették a helytartótanács határozatát: Kaposváron magánjellegű kisgimnázium nyílik, a vármegye, illetőleg a város fenntartásában, az átalakított egykori földesúri kocsmában.

Dapest

1924 őszétől minisztériumi rendelkezésre az iskola fokozatosan reálgimnáziummá alakult. Az 1924/25-ös tanévtől működik az iskolai sportkör, megszervezték az énekkart, tevékenykednek a színjátszók, szavalók. 1924. június 29-én megalakult a kaposvári gimnáziumban végzett tanulók egyesülete, a (Reál)Gimnáziumi Diákszövetség. 1944-ig dolgozott. 1935 őszétől a reálgimnáziumot fokozatosan egységes gimpáziummá szervezték át, az országos középiskola-reform keretében. Az 1938/39-es tanévben megalakult a Diákkaptár, az 1939/40-es tanévben létrejött az ifjúsági Vöröskereszt helyi iskolai csoportja. 1945 és 1948 között a korábbi nyolcosztályos — 10-18 éves tanulók számára szervezett — gimnázium fokozatosan átalakult négyosztályos — 14-18 év közötti tanulókra számító — gimnáziummá, a hazai iskolarendszer teljes átszervezése következtében. 1947 őszén alakult meg a 48-as Ifjúsági Bizottság az 1848-as forradalom és szabadságharc centenáriumának megünneplése. Ezt váltotta fel 1948 májusában a diákönkonnányzati céllal létrehozott Magyar Diákok Nemzeti Szövetsége (röviden: Diákszövetség) iskolai helyi szervezete.

Intézmény vezetője: Reöthy Ferenc József Beosztás: intézményvezető Email: Telefon: 82/512-128 Mobil: Fax: 82/410-312 Alapító adatok: Emberi Erőforrások Minisztériuma Alapító székhelye: 1054 Budapest V. kerület, Akadémia utca 3. Típus: állami szervezet Alapító okirat kelte: Kaposvár, 2017. 09. 07. Jogutód(ok): Jogelőd(ök): Ellátott feladat(ok): 4 évfolyamos gimnáziumi nevelés-oktatás Képviselő: Stickel Péter tankerületi igazgató +36 (82) 795-225 Sorszám Név Cím Státusz Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium 7400 Kaposvár, Bajcsy-Zsilinszky utca 17. Aktív

kaposvári táncsics mihály gimnázium dapest

Kaposvár táncsics mihály gimnázium gyilkosság

kaposvári táncsics mihály gimnázium bas kaposvári táncsics mihály gimnázium oshaza

Vállaljuk, hogy tanórán kívüli foglalkozásaink nyitottak lesznek nem csak a saját, hanem más iskolák diákjai számára is. A pedagógus-továbbképzések térségi feladatait továbbra is felvállaljuk, együttműködve más tehetséggondozó központokkal (tehetségpontokkal) még szervezettebbé kívánjuk tenni a segítségünket a tehetséggondozó munkájukban. Az általunk indított, illetve a más intézményekkel együttműködésben szervezett versenyeinket, pályázatainkat továbbra is működtetni kívánjuk. Keresessük a lehetőségét annak, hogy együttműködve más intézményekkel és szervezetekkel bővíteni tudjuk kínálatunkat.

  1. 109.hu - Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár
  2. Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
  3. Mennyi ideig lehet szedni a detralexet