Gere Kopár 2016

Még mindig élt a bor, a tercier aromák mellett a gyümölcsök is ott voltak, némi pirított tökmaggal kiegészítve. Kóstoláskor gyönyörűen belesimult a szájba. A 2004 -es Kopar egy koncentrált, masszív alapanyagból készült. Az évjárat meglepetése, a bor igazolja, hogy a rossznak titulált évben is lehet minőséget készíteni. A Kopar stílusában 2006-tól átalakult, ez főleg annak köszönhető, hogy onnantől a franc és a merlot dominált a házasításban. Érezhető volt, hogy a gyümölcsök jobban előtörtek a pohárból. A 2006 -os egy édeskés tónusú, érett bor. Szellőztetve a tömjén elegáns illata ragadott magával. Szerkezete kifogástalan, selymes, elegáns. Ez volt a másik kedvenc a sorban. 2007 és 2012 között sok párhuzamot lehet vonni. Gere Attila most a 2007 mellett tette le a voksát a sorban, véleménye szerint még mozgékony, eleven a bor. Illatban a fekete bogyós gyümölcsök, cédrus és feketebors határozottan jelen volt, a tanninok feszesebbek, de jó minőségűek. 2012 -ben a száraz, meleg nyár viselte meg a szőlőket, és nyomta rá a bélyegét a borokra.

Gere kopár 2012 relatif

Gere Kopar: amikor egy palack bor alakot ölt Címkék: gere andrea Gere Attila gere attila pincészete kopár vertikális kóstoló Az ember életében vannak olyan meghatározó élmények, amelyeket utána sokáig emleget. Minden bizonnyal ezek közé tartozik a csütörtöki Gere Attila Kopar vetikális kóstoló, nem csak a borok kiválósága, hanem készítői személyisége és a villányi környezet miatt is. A 2012-es Gere Kopar magnum palackban Gere Attila Pincészete az egyik legismertebb borászat Magyarországon, és külföldi útjaim során is azt tapasztaltam, hogy az elsők között emlegetik őket a borszakmában, ha hazánkra terelődik a szó. 1991-ben kezdte el felépíteni a családi birtokot, amelynek irányítása alá most 75 hektár szőlőterület tartozik. A pincészet egyik csúcsbora és zászlóshajója a Kopar, amelynek 2012-es évjárat bemutatója adott apropót a látogatásra. A kóstolón Gere Attila és lánya, Andrea kalauzolta végig csapatunkat, ahol nemcsak száraz, analitikai adatok kerültek említésre, hanem sztorikat, évjáratokat és egy borász mindennapi problémáit, dilemmáit és fejlődését is megismerhettük.

Nem maradhattunk le a másiktól" – magyarázta a borász a változások okát. A házasítás művészete A Kopar egy klasszikus bordeaux-i házasítás, tehát cabernet franc, cabernet sauvignon és merlot szőlőfajták alkotják. Az alapanyagokat külön szüretelik, erjesztik és érlelik, majd a 16 hónapos hordós érlelést követően kerülnek házasításra a kiválasztott tételek. "Általában másfél, két hónapig is elhúzódik, mire összeállítjuk a Kopart. Minden hordót külön megkóstolunk, eldöntjük, hogy belekerülhet-e a küvébe, majd a fajták arányaival is játszunk" – részletezi Gere Andi a házasítás menetét. Ennek egy szeletét mi is megtapasztalhattunk, ugyanis a 2015-ös Kopar hordómintákból is kóstolhattunk néhányat. Az én személyes tetszésemet a 2015-ös merlot nyerte el, amely már illatában és ízében is jól összeállít, kerek képet adott. Édes szeder, vanília, bársonyos tanninok jellemezték. Belopta magát a szívekbe éppen úgy, mint a cabernet franc. Ez utóbbi fűszerességet, a kökény és fekete bogyós gyümölcsök aromáit hordozta magában.

  • 3 5 tonnás teherautó bérlés budapest
  • Zsigmond király főiskola
  • Gere kopár 2016 images
  • Gere kopár 2016 pictures
  • Sclerosis multiplex fejfájás
  • Gere kopár 2016 date
  • Gere kopár 2016 movies
  • Gere kopár 2016 teljes film
  • Eger szent istván hotel
gere kopár 2016 date

Photo

gere kopár 2016 ár

A Kopar születésének története Gere Attila villányi kollégáival, Bock Józseffel, Tiffán Edével és Gere Tamással többször is felkerekedett egy-egy külföldi tanulmányútra, még a kilencvenes években. Látogatásaik során a bordeaux-i blend nagyon megfogta Gere Attilát, és elhatározta, ha lesz lehetősége ő is szeretné összeállítani a saját házasítását. Persze ez nagyon egyszerűen hangzik, de ekkor még a villányi szőlőművelés meg sem közelítette a nemzetközi szintet, nem beszélve a minőségi borkészítési tapasztalatokról. "Nem megy máról holnapra, hogy a 12 fürt helyett csak 5-6 fürtöt hagyjak a tőkéken. Nálunk nem ez volt a bevett gyakorlat. Nem akartam elhinni, hogy akkor jobb lesz a bor, ha korlátozom a terhelést" – meséli a kezdeteket Gere Attila. Végül egy verseny miatt készítette el az 1997-es Kopar küvét (akkor még Kopár), amely szerencsére épp egy kiemelkedő évjárat terméséből állt össze. Ez a bor pedig megnyerte a pályázatot, és azóta a pincészet ikonborává nőtte ki magát. Neve egy márka, arra utal, hogy egy karakteres, markáns tétel van a palackban.

Az elnevezés ugyan megegyezik Villány híres dűlőjével, de a bor nem kizárólag erről a területről származik. Ezért is, 2006 óta nem használják az ékezetet a címkén. "Talán nagy szavaknak tűnnek ezek, de a korosztályomnak egyfajta misszió szerepe volt. Tisztább illatú, ízű borokat kezdtünk el készíteni, és erre rácsodálkoztak a fogyasztók. Ez hasonló ahhoz, mint amikor én idekerültem Villányba, és apósom megmutatta a saját borát. Rácsodálkoztam, hogy "Jé, ilyen is lehet a bor". Rájöttem, hogy ezt is lehet inni a sör mellett" – mesélte mosolyogva Gere Attila. "A kilencvenes években tett kinti látogatásaink során láttam az emberek magabiztosságát, de mi még ekkor túlterhelt tőkékről éretlen borokat készítettünk. Logikusnak tűnt, ha változtatunk a hozamokon, akkor nálunk is lesznek olyan koncentráltak a borok, mint a franciáknál, hiszen nem igaz, hogy rosszabbak vagyunk. A tudásunk hiányzott, és az emberek igényszintjét kellett felkergetni, hiszen nem ismerték ezeket a borokat. Aztán már a fogyasztók provokálták, és várták el tőlünk a minőséget, majd mi borászok hajszoltuk egymást.

gere kopár 2016 magyarul